5 tipp életmódváltáshoz
Az emberek nem szeretik azt a szót, hogy diéta. Ez mindig valami (viszonylag) rövid ideig tartó, lemondásokról szóló, kínkeserves időtartam, amit alig várunk, hogy véget érjen, míg az életmódváltás egy tartós változtatás, amelynek nincs kitűzött vége, a végcélja pedig egy egészségesebb életvitel kialakítása.
A legtöbben akkor próbálják megváltoztatni az életüket, amikor már komoly egészségügyi problémáik vannak, netán az orvos szomorú hírt közölt velünk, és utolsó mentsvárként próbálják egészségesebben táplálkozni, mozogni. Érdemes nem megvárni, amíg elhízottak leszünk, hanem korábban átállni egy egészségesebb életformára. Nulladik lépésként érdemes a káros szenvedélyektől megszabadulni, ezek ugyanis drámai mértékben rombolhatják az egészséget.
Fogyjon csodakapszulával hatékonyan: lidafogyas.com
1. Ne holnap vagy hétfőn kezdjük
A diéták mindig hétfőn vagy mindig holnap kezdődnek. Határozzuk el magunkat azonnal, menjünk el a boltba, és tankoljunk fel egészséges ételekből és italokból. Ha tele a spájz chipsszel, ne csapjunk még egy utolsó nagy evészetet, hanem tegyük félre a megmaradt darabokat vendégek számára, vagy ajándékozzuk el. Még ma vegyünk edzőbérletet, és ne holnap, mert mindig csak tologatni fogjuk.
2. Együnk minél többször
Tévhit, hogy akkor tudunk fogyni, ha éheztetjük magunkat. Nem normális naponta egyszer vagy kétszer étkezni, majd fél napokig semmit sem. Állítsunk be magunknak egy napi ötször-hatszori étkezést, és ne csaljuk el. Így kiegyensúlyozottá válik a fogyasztásunk, és nem fog ugrálni a vércukorszintünk sem.
3. Keressünk fel egy dietetikust
Sokan nem tudják, hogy a kórházakban lévő dietetikusok segítségét ingyenesen igénybe lehet venni, akik rendelkeznek érvényes társadalombiztosítással. Vannak csoportos oktatások, de lehet jelentkezni személyes tanácsadásra. Ez azért jó, mert ilyenkor megmérik a tömegünket, zsírunkat, és személyre szabott ötleteket kaphatunk a szakembertől.
Még ma kezdjük el az életmódváltást!
4. Táplálékkiegészítők és vitaminok
Bár a komplex étrendkiegészítők jó megoldások lehetnek, nem árt, ha készíttetünk egy általános vérképet, amelyből kiderül van-e bármiféle vitaminhiányunk. D vitamint sokan szednek, és nem csak télen, ilyenkor tavasszal érdemes megnézetni a szintjét, hogy szükséges-e a pótlás. Ha túlsúllyal küzdünk, akkor a fogyást elősegítő étrendkiegészítő tabletták sem ördögtől való készítmények.
5. Irány az orvos?
Ha úgy érezzük, hogy indokolatlanul és gyorsan híztunk meg, akkor keressük fel a háziorvosunkat. Nem mindig az egészségtelen táplálkozás áll a háttérben, több betegség is okozhat hízást, érdemes ennek utánajárni.