Dús, egészséges haj

Hajunk egészsége

2014.07.03.Egészség és Életmód

Mindannyian nagy hangsúlyt fektetünk hajkoronánkra, hiszen megjelenésünk szerves részének alkotóeleme. Igyekszünk minél hatékonyabban ápolni, hogy csillogó és erőtől duzzadóvá váljon. Járjuk körül egy kicsit tüzetesebben is a témát!

Hajhagymáktól a hajvégekig

Vélhetően a legtöbben tisztában vagyunk azzal, hogy hajunk egészséges hajhagymáink állapotától függ. Ma már számos, kiváló minőségű hajszeszt találunk a piacon, amivel állapotukon javíthatunk, serkenthetjük a fejbőr vérkeringését, és biztosíthatjuk az egészséges, erős haj növekedését. Tudnunk kell azt is, hogy fejbőrünk hajszáltermelése nem folyamatos, mert körülbelül ezer napig nő egy hajszál, majd hamarosan kihullik, hiszen a hajhagymáknak is szükségük van a pihenésre, regenerálódásra.

Ez néhány hónapig tart, majd újra növekedésnek indulnak. Naponta körülbelül száz-százötven hajszál kihullása teljesen egészséges, amit tapasztalhatunk fésülködés és hajmosás közben is, majd ennyi vissza is nő, ha fejbőrünk és hajhagymáink egészségesek.

Hajnövekedés, hajhullás

Dús, egészséges haj

Dús, egészséges haj – gondos odafigyeléssel belsőleg is rengeteget tehetünk érte

Manapság nagyon sok fehérjét fogyasztunk, ami nem tesz jót hajunk állapotának sem. Ennek következtében ugyanis sajnos rengeteg salakanyag keletkezik szervezetünkben, aminek nagy része a hajhagyma alján található úgynevezett hengerhám-rétegbe rakódik le. Ezek a megterhelt hajhagymák pedig igen gyorsan elhalnak, és a hajnövekedésünk könnyen visszamaradhat. Érdemes tehát fokozottan odafigyelnünk arra, hogy mennyi fehérjében gazdag ételt fogyasztunk el nap, mint nap.

Stresszes életvitel

Hajkoronánk másik köztudottan nagy ellensége a stresszes életvitel. Amikor ugyanis feszültek vagyunk a fejbőrünk izmai is megfeszülnek, így a hajunk tövénél elszorítják a hajszálakat. Ekkor pedig az egyébként egészséges hajhagymák sem tudják megfelelően táplálni az egyes szálakat, a hajszálak ennek következtében pedig könnyedén elpusztulnak és kihullanak. Ezt a káros hatást valamennyire ellensúlyozhatjuk természetes hajápoló szerekkel, de sajnos teljesen nem kendőzhetjük el; a stressz hatásai ugyanis nem szüntethetők meg külsőleg.

Vannak bizonyos vitaminok, amelyek a hajnövekedéshez elengedhetetlenek: ilyen az A-, B-, D-, E-, és H-vitaminok, ezeket igyekezzünk folyamatosan pótolni. Valamint próbáljuk a stresszes helyzeteket kerülni, és megfelelőn ápolni hajunkat, az ugyanis külsőnk egyik legfontosabb ékessége.